۱۳۹۹/۰۵/۱۸

۵۵۷ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری دعوت شدند

۵۵۷ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری دعوت شدند

کانادا در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که در تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۲۰ برگزار شد برای ۵۵۷ متقاضی برنامه‌ی مهاجرت استانی یا PNP دعوتنامه صادر کرده است. از شروع محدودیت‌های کرونایی در روز ۱۸ ماه مارس، این نهمین پذیرش اکسپرس انتری است که متقاضیان برنامه‌ی مهاجرت استانی را از سیستم اکسپرس انتری فدرال هدف می گیرد. متقاضیان برنامه‌ی مهاجرت استانی که در صف انتظار اکسپرس انتری هستند و انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سرمایه‌ی انسانی کسب می‌کنند. به همین خاطر است که در این پذیرش حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی ۶۸۷ بوده است. این بدین معناست که بدون امتیازات اضافی حاصل از انتخاب شدن از طرف استان، متقاضیان منتخب در بخش سرمایه‌ی انسانی ۸۷ امتیاز داشته‌اند.

 

کانادا از زمان بحران کرونا تا کنون، تمرکز خود را بر دعوت از متقاضیان منتخب در دسته‌های برنامه‌ی مهاجرت استانی و تجربه‌ی کانادایی کرده است. گفتنی است برنامه‌ی مهاجرت استانی طی هفته‌های اخیر فعال بوده است و پذیرش‌هایی در اکثر استان‌های کانادا برگزار شده است. از ابتدای ماه می این استان‌ها روی هم رفته مجموعا بیش از ۲۰۰۰ متقاضی را برای انتخاب شدن از طرف استان جهت اقامت دائم دعوت کرده‌اند.

 

همانطور که در خبرهای قبلی اعلام شد، ماه ژوئن که اکنون در آن به سر می بریم ماه پرباری برای برنامه‌ی مهاجرت استانی است و انتظار می‌رود که در برخی استان‌ها توسعه‌هایی در این مورد ایجاد شود. در هفته‌های اخیر انتاریو، بریتیش کلمبیا و منیتوبا پذیرش‌های مرتبط با برنامه‌ی مهاجرت استانی را برگزار کرده‌اند. برخلاف پذیرش برنامه‌ی مهاجرت استانی، حداقل امتیاز متقاضیانی که در دسته‌ی تجربه کانادایی هستند به مراتب کمتر است. در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده شد. تمام متقاضیانی که حداقل ۶۸۷ امتیاز داشتند و پروفایل خود را قبل از ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹ راس ساعت ۸:۵۱:۲۱ به وقت استاندارد شرقی ارائه کرده بودند در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند.

 

علی‌رغم محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرده و باعث شده اداره‌ی مهاجرت از برنامه‌ی قبلی خود در برگزار پذیرش‌های جامع که هر دو هفته یک بار روزهای چهارشنبه برگزار می‌شد دور بیفتد، کانادا همچنان خود را متعهد به صدور ۸۵,۸۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ می‌داند. از نکات دیگر می‌توان به غیرقابل پیش بینی بودن تاریخ پذیرش‌های اخیر اشاره نمود. در اوایل امسال، پذیرش‌های مختص تمام برنامه‌ها که شامل برنامه‌ی اسکیلد ورکر فدرال، برنامه‌ی مشاغل نیازمند مهارت و تجربه‌ی کانادایی می‌شود هر دو هفته یک بار برگزار می‌شد. اما این روزها که اداره‌ی مهاجرت کانادا پذیرش‌های هدفمند برگزار می‌کند پذیرش‌ها ممکن است به فاصله‌ی چند روز یا حتی چند ساعت از هم برگزار شوند.

 

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

به نمونه‌های فرضی زیر از دعوت شدگان توجه کنید:

 

بابک و سارا متاهل و به ترتیب ۳۴ و ۳۱ ساله هستند. هر دو لیسانس دارند و هر دو با شرکت در آزمون آیلتس توانسته‌اند در مهارت شنیداری نمره‌ی ۸ و در باقی مهارت‌ها نمره‌ی ۷ را کسب کنند. سارا سه سال اخیر مشغول برنامه نویسی کامپیوتر بوده است و بابک هم چهار سال گذشته را در امور مالی کار کرده است. نه بابک و نه سارا هیچ کدام تا به حال در کانادا نه کار کرده بودند و نه تحصیل. آن‌ها در ماه آوریل ۲۰۲۰ وارد صف انتظار شدند. سارا  با داشتن ۴۲۱ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS متقاضی اصلی بود. او در ۱۳ می از طرف مسیر مهاجرتی اولویت‌های انسانی انتاریو  notification of interest یا NOI دریافت کرد و توانست از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو درخواست انتخاب شدن از طرف این استان را ارائه بدهد. سپس امتیاز سارا به ۱۰۲۱ رسید و در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که ۲۲ جولای ۲۰۲۰ برگزار شد دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا را دریافت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!