۱۳۹۹/۰۸/۰۷

کانادا راه را برای دانشجویان و خانواده‌هایشان باز می‌کند

کانادا راه را برای دانشجویان و خانواده‌هایشان باز می‌کند

کانادا راه را به روی دانشجویان، خانواده‌هایشان و افرادی که بنا به دلایل احساسی/عاطفی وارد کانادا می‌شوند، باز کرده است. این مسئله توسط وزرای مهاجرت، سلامت و امنیت عمومی کانادا در کنفرانس مطبوعاتی آن‌ها که در اتاوا برگزار شد اعلام شد. آقای مارکو مندچینو وزیر مهاجرت کانادا بیان کرده است که بستگان نزدیک شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا از ۸ام اکتبر قادر به ورود به کانادا خواهند بود. از تاریخ ۲۰ اکتبر هم دانشجویان بین المللی که در یکی از موسسات آموزش عالی کانادا (DLI) ثبت نام کرده‌اند مادام که DLI آن‌ها برنامه‌ی آمادگی خود را به لحاظ پروتکل‌های بهداشتی داشته باشد و آن برنامه توسط دولت استانی تایید شده باشد می‌توانند وارد کانادا شوند.

 

گفتنی است منظور از DLI آن دسته از کالج‌ها، موسسات آموزشی و دانشگاه‌های کاناداست که دولت آن‌ها را مجاز به استقبال از دانشجویان بین المللی کرده است. اتباع خارجی خواهند توانست بنا به دلایل عاطفی نیز وارد کانادا شوند. دلایل عاطفی می‌تواند شامل برگزاری مراسم ترحیم/ تدفین شود. در عین حال تمام مسافران همچنان موظف به رعایت قرنطینه‌ی اجباری ۱۴ روزه هستند. منظور از بستگان نزدیک نیز همسران، فرزندان وابسته، خواهر/برادر و مادر/پدربزرگ می‌باشد.

 

وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که ۸ اکتبر اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد. همچنین اعلام شده که بستگان نزدیک کانادایی‌ها برای ورود به کانادا فرایند گسترده‌ای پیش رو دارند و باید درخواست تایید ارائه کنند و قبول از ورود به کانادا تاییدیه دریافت نمایند. لازم به ذکر است که از زمان اعمال محدودیت‌های کرونایی، دانشجویان تنها می‌توانستند با داشتن ویزای تحصیلی کسب شده قبل از ۱۸ مارس وارد کانادا شوند. علاوه بر این، کانادا دانشجویانی را که از ایالات متحده به کانادا می‌آیند را از محدودیت‌های سفر معاف کرده است. اما تا ۲۰ اکتبر دانشجویان تنها در صورتی می‌توانند به کانادا سفر کنند که کلاس‌هایشان تنها به صورت حضوری برگزار می‌شود و نیازمند شرکت در آزمایشگاه و کارگاه است.

 

بین ۱۸ مارس تا ۲۰ جولای کانادا نخستین بار مرزهای خود را بست. محدودیت‌های سفر از آن تاریخ تا به حال هر ماه تمدید شده است. در حال حاضر مسافران آمریکایی تا ۲۱ اکتبر نمی‌توانند به کانادا سفر غیرضروری داشته باشند و محدودیت‌های سفر از سایر کشورها تا ۳۱ اکتبر تمدید شده است. برخی افراد، مادام که به دلایل ضروری نظیر کار یا پیوستن به یکی از اعضای نزدیک خانواده نظیر همسر به کانادا سفر کنند همچنان از محدودیت‌های سفر معاف خواهند بود.

 

کانادا در پی موفقیت‌های اولیه در مبارزه با کرونا بار دیگر طی یک ماه اخیر با افزایش موارد ابتلا به این ویروس روبرو شده است. کبک که دومین استان پرجمعیت کاناداست دیروز ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا گزارش کرده است که از ماه می تا کنون بیشترین تعداد ابتلاست. استان انتاریو نیز که بزرگترین استان کاناداست با موارد بالایی از ابتلا به کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

 

سیستم مهاجرت کانادا همچنان فعال است

کانادا همچنان به برگزاری پذیرش‌های اکسپرس انتری، برنامه‌ی مهاجرت استانی و کبک ادامه می‌دهد تا مهاجران بتوانند بعد از کرونا چرخ اقتصاد کانادا را بچرخانند. سه پذیرش اخیر اکسپرس انتری که در ماه سپتامبر هر دو هفته یک بار برگزار شد یکی از بزرگترین پذیرش‌های تاریخ اکسپرس انتری بودند. تا به اینجای سال ۲۰۲۰ مجموعا ۱۲۶۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان صادر شده است. استان‌های بریتیش کلمبیا و کبک نیز در هفته‌ای که گذشت بزرگترین پذیرش‌های خود در سال ۲۰۲۰ را برگزار کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!