۱۳۹۹/۰۸/۰۸

دعوت از ۷۲ کارمند بخش IT در جدیدترین پذیرش PNP بریتیش کلمبیا

دعوت از ۷۲ کارمند بخش IT در جدیدترین پذیرش PNP بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیای کانادا در جدیدترین پذیرش مرتبط با برنامه‌ی مهاجرت استانی یا PNP که مورخ ۶ اکتبر برگزار کرد از ۷۲ متقاضی دسته‌های مهاجرتی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و Skilled Immigration (SI) برای تقاضا جهت انتخاب شدن از طرف استان دعوتنامه صادر کرد. گفتنی است اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یکی از مسیرهای مهاجرت استانی در سراسر کاناداست که با سیستم اکسپرس انتری فدرال هماهنگ است. حداقل امتیاز متقاضیان هر دو زیرمجموعه ۸۰ بوده است. متقاضیانی که در این پذیرش دعوت شدند در بخش IT شاغل بوده و سابقه‌ی کار داشته‌اند. برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا همچنان مشاغل حوزه‌های هتل‌داری، توریسم، خرده فروشی و خدمات شخصی را حذف می‌کند چرا که این در مشاغل از ابتدای همه گیری کرونا بیکاری گسترده وجود دارد.

 

سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. اکثر استان‌های کانادا نیز از این سیستم برای مدیریت درخواست‌های انتخاب استانی استفاده می‌کنند.

 

متقاضیان برای دریافت دعوتنامه از طریق دسته‌ی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا می‌بایست ابتدا در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارای پرفایل باشند و نیز در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنند. گفتنی است پذیرش‌های موسوم به Tech Pilot هفتگی برگزار می‌شوند و متقاضیان بر اساس عواملی نظیر تحصیلات، سابقه‌ی کار و تسلط بر زبان امتیاز دریافت می‌کنند. Tech Pilot در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده و اخیرا هم تا جولای ۲۰۲۱ تمدید شده است و هدف از آن جبران کمبود نیروی کار در بخش تکنولوژی بریتیش کلمبیاست. متقاضیان Tech Pilot از شرط داشتن پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت که در سایر زیرمجموعه‌های مهاجرتی بریتیش کلمبیا الزامی است معاف هستند. در عین حال باید جاب آفر حداقل یک ساله داشته باشند و زمانی که درخواست انتخاب شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا ارائه می‌کنند باید از پیشنهاد شغلی‌شان حداقل ۱۲۰ روز تقویمی باقی مانده باشد.

 

همچنین در اول سپتامبر برای متقاضیان مسیرهای مهاجرتی موسوم به Entrepreneur Immigration – Base Category Stream و Entrepreneur Immigration – Regional Pilot Stream دعوتنامه‌هایی صادر شد. شش دعوتنامه برای متقاضیان مسیر مهاجرتی Entrepreneur Immigration Base Category با حداقل امتیاز ۱۲۶ صادر شد. این مسیر مهاجرتی مناسب مدیران ارشد یا صاحبان کسب و کار است که می‌خواهند در بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری کنند و آن کسب و کار را روزانه مدیریت نمایند. برای پنج نفر از متقاضیان مسیر مهاجرتی  Entrepreneur Immigration – Regional Pilot Stream هم که حداقل امتیازشان ۱۲۸ بود دعوتنامه صادر شد؛ این مسیر مهاجرتی برای جذب کسب و کارهای جدید به مناطق کوچک‌تر بریتیش کلمبیا طراحی شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!