2024/06/20

مزایا و شرایط تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

مدارس کانادا

مزایا و شرایط تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

تحصیل آنلاین در کانادا

با توجه به شرایط پیش آمده تحصیل آنلاین در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت دانشجویان به کانادا می باشد واز این طریق مسیر برای دریافت اقامت کشور کانادا هموارتر می شود. بر اساس قوانین منتشر شده برای مهاجرت تحصیلی در سال 2022-2021  دانشجویان خارجی که گزینه تحصیل آنلاین را انتخاب نموده اند، از راه دور و بدون نیاز به ورود به خاک این کشور می توانند تحصیلات خود را آغاز نمایند، لذا ما در این مقاله تلاش داریم تا تحصیل آنلاین در کانادا را بررسی کنیم.

 

شرایط تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

تحصیل در کشور کانادا به صورت حضوری و مجازی دارای شرایطی جهت پذیرش دانشجویان می باشد. در صورت نداشتن شرایط لازم، هیچگونه پذیرش تحصیلی صادر نمی گردد. یکی از شرایط اصلی و اساسی در زمینه تحصیل مجازی در دانشگاه های کانادا داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است که  بایستی با ارائه مدرک معتبر زبان به دانشگاه اثبات شود. اگر که دانشجویی تحصیل به زبان فرانسوی را انتخاب کند باید مدرک زبان فرانسوی را به دانشگاه ارائه نماید. اینترنت با سرعت بالا از نیازهای ضروری تحصیل آنلاین می باشد. قبل از شروع دوره آنلاین، بایستی دانشجویان چگونگی کار کردن با نرم افزارهای لازم را یاد گیرند. در ضمن متقاضیان تحصیل آنلاین در کانادا باید توجه داشته باشند که نمرات و تکالیف آنها توسط نرم افزارهای پیشرفته بررسی می شوند و هرگونه تقلب، اخراج و تعلیق را به همراه خواهد داشت.

تحصیل در مدارس کانادا

هزینه تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

شهریه دوره ها بسته به رشته و محل تحصیل می باشد. بر اساس آخرین آمار  شهریه و هزینه تحصیل آنلاین دوره کارشناسی در کشور کانادا از 38 الی 60 هزار دلار کانادا در سال و هزینه تحصیل دوره کارشناسی ارشد حدود 54 هزار دلار در سال می باشد. میزان شهریه جهت تحصیل مجازی در کشور کانادا در ارتباط با منابع درسی و شهریه دانشگاه می باشد. میزان شهریه دانشجویان تفاوت زیادی نسبت با اتباع خود کشور کانادا دارد. البته  دانشجویان تحصیل آنلاین در کانادا هزینه ای بابت اقامت و زندگی در کانادا پرداخت نمی نمایند و در این زمینه صرفه جویی می کنند. همچنین این نوع تحصیل برای افراد شاغل و علاقه مند به تحصیل از راه دور سودمند است.

 

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا در مدارس این کشور از پیش دبستانی تا پایه دوازدهم، برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر است. مدارس در کشور کانادا به سه دوره مهد کودک سنین 5 سال و 6 سال، مقطع ابتدایی پایه اول تا هشتم و مقطع دبیرستان پایه نهم تا دوازدهم تقسیم می شود. این روش در مدارس کشور کانادا یک روش تایید شده  نظام آموزشی این کشور است.  دانش آموزانی که موفق به فارغ التحصیلی از مدارس کانادایی می شوند، با آینده ای روشن جهت ورود به دانشگاه های معتبر سراسر جهان روبرو می باشند. تحصیل آنلاین در مدارس کانادا در قالب کلاس های گروهی یا خصوصی است و  فضای جمعی مدرسه را برای دانش آموزان تداعی می کنند. تحصیل در مدارس کشور کانادا بصورت مجازی دارای شرایط سختگیرانه ای نمی باشد، اما یکی از شرایط اصلی رعایت محدوده سنی است. با توجه به مجازی بودن کلاس ها، تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی از ضروریات تحصیل آنلاین در کانادا است.

مدارس کانادا

دیپلم آنلاین کانادا

افرادی مجاز به تحصیل دوره دیپلم کشور کانادا به صورت مجازی هستند که دوران دبیرستان را به پایان رسانده باشند و در این دوران موفق به گذراندن 30 واحد درسی گردند. علاوه بر واحدهای اجباری ارائه شده، برای دریافت دیپلم باید 12 واحد را نیز به صورت اختیاری پاس کنند. برای ورود به دانشگاه های این کشور نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و بر اساس نمرات و معدل دیپلم می توانند انتخاب رشته نمایند. بنابراین دانشجو با  داشتن معدل بالای دیپلم کانادا می تواند کمک بزرگی به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نماید. در پایه یازدهم و دوازدهم، دانش آموزان در حال تحصیل آنلاین در کانادا می توانند با مشاوره معلمان و با توجه به علایق خود، واحدهای درسی را انتخاب نمایند که در دانشگاه قصد ادامه تحصیل در آن رشته را دارند. چند مورد از مدارس ارائه دهنده دروس آنلاین در کشور کانادا : آکادمی Northstar_مدرسه لورل اسپرینگز_آکادمی_تریال فرست_مدرسه Compuhigh_مدرسه پارک سینی ایندیپندنت_مدرسه keystone_دبیرستان دانشگاه میسوری_دبیرستان جیمز مدیسون_دبیرستان اکسل

 

تحصیل آنلاین در دانشگاه های کانادا

در حال حاضر دانشجویان بسیاری در سراسر جهان مشغول تحصیل آنلاین در کانادا می باشند. دانشگاه هایی که دوره آنلاین در کانادا  را ارائه می دهند مانند سایر دانشگاه های این کشور برای اعطای پذیرش به دانشجویان دارای شرایط خاصی هستنند. یکی از ان ها محدوده سنی است و دیگراین که دانشجویان باید به یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط داشته باشند اما ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی ضروری نمی باشد. همچنین برای تحصیل آنلاین در دانشگاه های این کشور دانشجویان باید حداقل دارای سن 16 سال باشند و افراد زیر 16 سال اجازه شرکت در دوره های مجازی دانشگاه ها را ندارند. برخی از دوره های آنلاین ممکن است دارای دروس عملی باشند که برای پاس کردن دروس عملی، دانشجویان باید به نزدیکترین دانشگاه مورد تایید کشور کانادا مراجعه و پس از پاس نمودن واحدهای مربوطه نتیجه را برای دانشگاه ارسال نمایند.

هزینه تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

مزایا و معایب مدرک آنلاین در مدارس کانادا

مزایا

  • دسترسی سریع و راحت به آموزش
  • عدم نیاز به امکانات زیاد با توجه به امکان شرکت در کلاسها با داشتن کامپیوتر و تلفن هوشمند و اینترنت سریع
  • امکان مدیریت زمان، دانشجویان تحصیل آنلاین در کانادا در هر زمان و مکانی می توانند در کلاس ها شرکت نمایند.
  • کاهش هزینه ها (صرفه جویی در هزینه بلیط، اجاره منزل یا خوابگاه، هزینه های زندگی در کشور کانادا و…)
  • اجباری نبودن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی

 

معایب

  • عدم امکان ایجاد ارتباط مستقیم با اساتید و دانشجویان.
  • تمرکز دانشجویان روی درس و آموزش کمتر است.
  • امکان قطعی اینترنت و یا کاهش سرعت اینترنت در زمان برگزاری کلاس ها وجود دارد.

تحصیل در کانادا

مقالات مرتبط:

لیست 5 تا از بهترین مدارس کانادا و شرایط تحصیل در آن ها

مدارس کانادا: راهنمای جامع شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کلی تحصیل آنلاین در مدارس کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. همانگونه که خدمت شما همراهان عرض کردیم که دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بدون نیاز به حضور در کانادا می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور به تحصیل آنلاین مشغول شوند و دیپلم معتبر و یا مدرک دانشگاه معتبر مدارس عالی و دانشگاه های بسیار با کیفیت کشور کانادا را دریافت نمایند. برای راهنایی بیشتر می توانید با موسسه ایران مهاجر تماس بفرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!