2024/07/16

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

اخذ اقامت امریکا از طریق EB5:

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5 یکی از پرطرفدارترین روشهای مهاجرت و اخذ کارت سبز (گرین کارت) کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری است که به نام EB5 شهرت دارد. از مهمترین ویژگیهای مهاجرت و اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 سرعت پردازش این نوع مهاجرت است که فقط ١٢ تا ١٨ ماه طول می کشد و همینطور شروط کم این روش میباشد .

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

در این روش متقاضی میبایست حداقل مبلغ ١,٠٠٠,٠٠٠$ دارایی که از راه قانونی به دست آماده باشد و تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ٥٠٠,٠٠٠$ در یک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای امریکا است. این ٥٠٠,٠٠٠$ پس از ٥ سال با سود به سرمایه گذار برگردانده میشود.

 ویزای ای بی 5چیست؟

ویزای ای بی 5 این امکان را به خارجیان می دهد که به کشور آمریکا مهاجرت نمایند در صورتی که آنها در یک تجارت آمریکایی سرمایه گذاری نمایند. در واقع مرکز مهاجرتی و تابعیتی ایالات متحده آمریکا برنامه ویزای اب-5 که برای مهاجر سرمایه گذار می باشد را اداره می نماید. ویزای اب-5 که همچنین به عنوان ویزای کاری براساس اولویت پنجم می باشد، ویزای مهاجرتی می باشد

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

از مزایای این روش:

 • بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • بدون نیاز به تحصیلات عالیه
 • بدون نیاز به سابقه مدیریت

اخذ اقامت امریکا از طریق ویزایE2

مراحل تشکیل پرونده برای مهاجرت و اخذ گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 به شرح زیر است:

 • یافتن پروژه ای مناسب, با تیم مدیریت معتبر و با ریسک مالی کم از بین صدها پروژه موجود
 • سرمایه گذاری به مبلغ ٥٠٠,٠٠٠$ امریکایی در این پروژه (مبلغ سرمایه گذاری تا زمان قبولی در مرحله اول در حساب امانی می ماند و در صورت عدم قبولی تماما به سرمایه گذار برگردانده می شود)
 • تشکیل پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری EB5 آمریکا
 • تشکیل پرونده برای اخذ گرین کارت موقت آمریکا
 • مصاحبه و تست پزشکی
 • قبولی در مصاحبه و اخذ گرین کارت موقت آمریکا (سرمایه گذاری به مبلغ ٥٠٠,٠٠٠$ امریکایی به حساب مدیر پروژه منتقل میشود)
 • ورود و زندگی در شهر دلخواه در آمریکا
 • درخواست برای اخذ گرین کارت دائم آمریکا پس از ٢ سال (در صورت موفقیت پروژه در اشتغال زایی غیر مستقیم. توضیح بیشتر در این مورد را اینجا بخوانید.)
 • بازپرداخت تمام مبلغ سرمایه گذاری به مبلغ ٥٠٠,٠٠٠$ امریکایی با سود به سرمایه گذار پس از ٥ سال
 • درخواست برای شهروندی آمریکا پس از ٥ سال

اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق EB3

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری و ویزای آمریکا از طریق ثبت شرکت آسان‌ترین راه برای ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت می‌باشد. سرمایه گذاری می‌تواند در شرکت خود باشد یا در شرکت‌هایی که مراکز منطقه‌ای آنها را تایید کرده است. از مزایای این روش می‌توان به نداشتن محدودیت سن و مدرک زبان اشاره کرد

برای دریافت گرین کارت EB-5، سرمایه گذاران مبلغ 500,000 دلار به مدت پنج سال به واجدین شرایط دریافت پروژه ی EB-5 قرض می دهند.

دریافت گرین کارت از این طریق معمولا دو سال به طول می انجامد. پروسه به این شکل است که کارآفرینان در ایالات متحده می بایست بخشی از سرمایه مربوط به پروژه را از طریق خود و بخشی را از طریق بانک فراهم کنند. همچنین آنها بر طبق قوانین آمریکا میتوانند قسمت از سرمایه مربوط به پروژه را از طریق برنامه EB5 تکمیل نمایند.

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

 

اخیرا این ویزا برای والدینی که دارای فرزند یا فرزندان دانشجو در ایالات متحده هستند و برنامه دارند برای خود و فرزندان اقامت امریکا را دریافت کنند مورد توجه قرار گرفته است.

با توجه به این که از تصویب این طرح مهاجرتی در آمریکا سال‌ها میگذرد دولت آمریکا قصد دارد از سپتامبر امسال افزایش چشمگیری در میزان سرمایه گذاری برای دریافت ویزا از طریق این طرح را داشته باشد. قوانین جدید از اکتبر ۲۰۱۶ به اجرا درخواهد آمد.

 

تاریخ انقضا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶

 

به احتمال زیاد این برنامه پس از سپتامبر ۲۰۱۶ نیز تمدید خواهد شد، ولی از آنجایی که مبلغ 500,000 دلار در طی 25 سال تغییری نکرده است احتمالا مبلغ سرمایه گذاری افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

از آنجایی که کانادا سرمایه گذاری مهاجرت را بسیار دشوار کرده است برنامه EB-5 آمریکا رشد چشم گیری داشته است.

EB-5 بسیار ارزان تر از چیزی است که شما تصور می کنید.

 

مقایسه روش های سرمایه گذاری مشابه در استرالیا و انگلستان و کانادا و آمریکا

 

آمریکا کانادا انگلیس استرالیا
میزان سرمایه گذاری $500k CAD$2M £2M AUD$ 1.5%
سرمایه گذاری به دلار آمریکا 500,000 $ $1.67M £3M $1.2M
هزینه خالص مورد نیاز خیر US$8.3M خیر US$1.8M
زبان انگلیسی لازم است؟ خیر بله بله بله
میتوان سرمایه گذاری کرد؟ بله خیر خیر خیر

 

روند کاری برای تشکیل پرونده EB-5

 

سفر اکتشافی

زمانیکه EB-5 سرمایه گذار را تصویب می کند (پس از چند روز) از سرمایه گذار EB-5 دعوت به همکاری می شود. به سرمایه گذار توصیه می کنیم که سفری اکتشافی در آمریکا داشته باشد تا با تیم توسعه دهنده و وکلا آشنا شود.

 

سپس سرمایه گذار مبلغ $562,000 به حساب سپرده واریز می کند:

 

الف. سرمایه گذاری: $500,000

 

ب. هزینه اداری: $50,000

 

ج. هزینه حقوقی: $12,000

 

l-526 درخواست مهاجرت

در حدود یک ماه، سرمایه گذار EB-5 میتواند یک درخواست مهاجرت I-526 را با کمک یکی از وکلای متخصص مهاجرت تشکیل دهد. زمانیکه I-526 بایگانی شد سرمایه ها به پروژه اضافه می شود. چهارده ماه طول می کشد تا درخواست I-526  تصویب شود. اگر I-526 رد شد، بلافاصله سرمایه سرمایه گذاران به آنها بازگردانده خواهد شد.

 

درخواست گرین کارت

زمانیکه درخواست I-526  تایید شد، سرمایه گذار EB-5 در فهرست قرار می گیرد تا یک مقیم دائم و مشروط شود و یک گرین کارت با اعتبار دو سال دریافت کند. این روند حدود شش ماه به طول می انجامد اما برای افراد چینی بدلیل تقاضای بالا این روند بیشتر طول می کشد.

 

حذف حالت مشروط گرین کارت

برای حذف شرایط گرین کارت، سرمایه گذار EB-5 میتواند پس از 21 ماه بعد از دریافت گرین کارت مشروط خود، درخواست I-829 دهد و نشان دادن دهد که پروژه ی EB-5 از طرف خود ۱۰ شغل ایجاد کرده است. این کار ممکن است یک سال طول بکشد.

 

یک سرمایه گذاری EB-5 مطمئن برای 88 سرمایه گذار

هتل پنج ستاره 220 اتاقه در واشنگتن دی سی

 

توسعه دهندگان باتجربه و قابل اعتماد این هتل این پروژه ی استثنایی را شروع کرده اند و 21 میلیون دلار از سرمایه شان را که بخشی از امنیت EB-5  را تشکیل می دهد در این پروژه سرمایه گذاری می کنند. در صورت تمایل اسناد و مدارک پروژه در اختیارتان قرار خواهر گرفت. بیایید پروژه را ببینید و از نزدیک با سرمایه گذاران ملاقات کنید. ما آمادگی لازم برای ارایه دعوت نامه به متقاضیان را داریم تا از نزدیک طرح در حال اجرا را ملاحظه کنند.

 

بسیاری از سرمایه گذاران در برنامه EB5 پیش از راه اندازی پروژه اقدام به جذب سرمایه میکنند در حالیکه پروژه مورد نظر ما در حال حاضر در دست اجرا می‌باشد.

 

 

هتل خطی واشنگتن دی سی

 

کل سرمایه گذاران EB-5 :88

 

مکان: واشنگتن دی سی

 

هزینه کل: 145 میلیون دلار

 

زمان اتمام: 32 ماه

 

سرمایه‌ی لازم:

 

55% – 80 میلیون دلار وام از بانک Deutsche

30% – 44 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام ترجیحی از EB-5

15% – 21 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام نقدی توسعه

ایجاد شغل: 1.421 شغل (60% زیر سازی)

 

هزینه‌ی تکمیل پرونده دولت:

 

درخواست I-526) 1.500 دلار / خانواده)

ویزای کنسولگری DS-260) 230 دلار / برای هر فرد) یا

تنظیم وضعیت اگر در ایلات متحده هستید (1.000 دلار / برای هر فرد)

حذف شرایط I-829) 3.750 دلار / خانواده)

 

 

نحوه‌ی عملکرد این سرمایه گذاری:

سرمایه گذاران خارجی در مشارکت محدودی (“LP”) سرمایه گذاری می کنند، که با یک وثیقه پنج ساله در این پروژه سرمایه گذاری می کنند که تابع تامین مالی بانک است، اما اولویت با کسانی است که میزان قابل توجهی سهام سرمایه گذاری کرده اند.

اخذ اقامت دائم امریکا از طریق EB5

ضمانت ها:

اگرچه قوانین EB-5  لازم میداند که سرمایه سرمایه گذار در خطر بیافتد، بطور ساده تر یعنی اینکه توسعه دهندگان پروژه نمی توانند سود خاصی برای سرمایه گذار تضمین کنند. سرمایه گذاران EB-5 به اندازه ی کافی در طول پروژه های املاک اعتبار دارند که می توانند تضمین کنند پس از پنج  سال وام خود را تسویه خواهند کرد. پروژه ی EB-5 بطور کامل هزینه سرمایه گذاران را پرداخت می کند اگر یکی از سرمایه گذاران EB-5 ، I-526 را نگیرد ویزای مهاجرتی اش تایید می شود.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.H

error: Content is protected !!