2024/07/16

اروپا

ویزای اقامت کارآفرینی اروپا- استارت آپ ویزا

استارت آپ ویزا (Start-up Visa) نوع جدیدی از ویزا است که کانادا و تعدادی دیگری از کشورها مانند فرانسه، هلند، شیلی، پرتغال و .. برای جذب استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به فضای کسب و کار خود در نظر گرفته‌اند. از بین این کشورها کانادا و پرتغال و فرانسه بهترین نوع ویزا یعنی ویزای اقامت دائم را ارائه می‌کند.اگر طرح استارتاپی ما مورد تایید قرار گرفته است و در صورت نهایی شدن این طرح اقامت به همراه کار در پروژه‌ی استارت آپی در اروپا کلید زده خواهد شد و بعد از ۱الی ۲ سال می‌توان تا ۲۰۰ هزار یورو از دولت پرتغال فاند (fund) با نرخ ۵ درصد دریافت کرد.  سرمایه گذاری در این طرح بین ۶۰ تا ۱۸۰ هزار یورو است.

این سرمایه گذاری به صورت یکجا نمی‌باشد.

 

لازم به ذکر است که کشور پرتغال در حال حاضر تنها کشور اروپایی است که بعد از ۵ سال اقامت می‌توان پاسپورت آن را نیز اخذ نمود.

بد نیست بدانید که دارندگان استارت آپ ویزا از همان ابتدا اقامت residency دارند.

 

فرایند پرداخت در ۳ حالت

حالت اول:

سرمایه گذاری ۶۰ هزار یورو به علاوه‌ی ۸ هزار یورو هزینه‌های دولتی مهاجرت

شیوه‌ی پرداخت : در ابتدا ۸ هزار یورو پرداخت می‌شود و در زمان اخذ استارتاپ ویزا مبلغ ۶۰ هزار یورو و ۵ در صد از سهم طرح متعلق به سرمایه گذار می‌شود.

 

حالت دوم:

به غیر از مبالغ بالا مبلغ ۶۰ هزار یوروی دیگر نیز طی ۳ سال توسط سرمایه گذار پرداخت می‌شود و ۱۵ درصد به سهم سرمایه گذار اضافه می‌گردد. که جمعا به ۲۰ درصد خواهد رسید.

 

حالت سوم :

به غیر از مبالغی که در حالت اول گفته شد، مبلغ ۱۲۰ هزار یورو طی ۵ سال توسط سرمایه گذار پرداخت می‌شود. که جمعا ۳۵ درصد طرح متعلق به سرمایه گذار خواهد بود.

ایران مهاجر

مشاوران مجرب ایران مهاجر همه روزه هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان در بحث مهاجرت می باشند تا شما بتوانید مهاجرتی بدون ریسک و راحت را تجربه کنید.

error: Content is protected !!