2024/06/20

پرتغال

تحصیل دانشگاهی در کشور پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال می‌تواند یکی از راه‌های اخذ اقامت پرتغال باشد. کشور پرتغال به دلیل دارا بودن تاریخی غنی و وجود دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا می‌تواند مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی باشد. امکان تحصیل در پرتغال در کلان‌شهر لیسبون با وجود دانشگاه‌های معتبر وجود دارد. تحصیل در کشور پرتغال می‌تواند زمینه ساز اقامت دائم در این کشور گردد؛ چرا که با تحصیل در این کشور امکان کاریابی در پرتغال بالا می‌رود و معمولا افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می‌گردند، راحت‌تر می‌توانند موفق به کاریابی در این کشور شوند و در نهایت به اقامت پرتغال به صورت دائم دست یابند. تحصیل در پرتغال در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. لازم به ذکر است تحصیل در پرتغال برای تمامی شهروندان اتحادیه‌ی اروپا رایگان می‌باشد.

شهریه‌ی دانشگاه‌های پرتغال

دو دسته از مراکز آموزش عالی خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارند که دانشجو می‌تواند از هرکدام از آن‌ها پذیرش اخذ نماید. شهریه‌ی دانشگاه‌های پرتغال با توجه به این که دانشجو در کدام مرکز مشغول به تحصیل باشد و چه رشته‌ای را انتخاب کرده باشد، میزان متفاوتی دارد.

دانشگاه‌ها در کشور پرتغال به دو صورت دولتی و خصوصی هستند که دانش‌آموزان پرتغالی علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هستند. این دانشگاه‌ها به شدت در زیر نظر وزارت اموزش کشور پرتغال قرار دارند و دارای کیفیت بالایی هستند.

اما برای دیگر دانشجویان بین‌المللی شهریه‌ای  بین ۳۰۰۰ الی ۵۰۰۰ یورو را در بر دارد که در مقایسه با دیگر کشورها تحصیل در کشور پرتغال از هزینه‌ی کمتری برخوردار می‌باشد. تحصیل در پرتغال هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است که برای تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی آیلتس ۶  در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۶٫۵ و در مقطع دکترا دارا بودن آیلتس ۷ الزامی می‌باشد. دانشجویان بین المللی می‌توانند از بورس‌های تحصیلی خاصی نیز بهره‌مند گردند. همچنین با توجه به موقعیت مناسب و سطح بالای کیفیت دانشگاه‌ها و سطح مناسب زندگی در این کشور می‌توان گفت هزینه‌های تحصیل و زندگی نسبتا کم می‌باشد. لازم به ذکر است دانشجویان بین المللی و همراهان آن‌ها در کشور پرتغال اجازه‌ی کار خواهند داشت که این مطلب می‌تواند خود کمکی برای هزینه‌های زندگی و تحصیل و همچنین تجربه‌ی کاری مناسبی محسوب گردد. دانشجویان بین المللی که تحصیل در پرتغال را انتخاب نموده‌اند، می‌توانند برای ادامه‌ی تحصیل به کشورهای برزیل، آمریکا، اسپانیا انتقالی بگیرد .در ادامه به معرفی برخی دانشگاه‌های پرتغال خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه‌های معتبر پرتغال
  • دانشگاه پورتو با رتبه‌ی ۳۰۵ در دنیا
  • دانشگاه لیسبون با رتبه‌ی ۳۰۱ در دنیا
  • دانشگاه نووا دلیسائو با رتبه‌ی ۳۶۱ در دنیا
  • دانشگاه کیمبرا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال عبارتند از:
 • ۱ –  گرفتن وقت قبلی برای مصاحبه و ارائه‌ی مدارک در سفارت
  ۲ – تحویل مدارکی مانند پاسپورت و شناسنامه که نشان دهنده‌ی هویت فرد هستند
  ۳ –  ارائه‌ی مدارک مالی و پرینت حساب بانکی، که نشان دهنده‌ی تمکن فرد برای ادامه‌ی تحصیل و زندگی در کشور پرتغال می‌باشند.
  ۴ –  ارائه‌ی نامه‌ی پذیرش از دانشگاه‌های کشور پرتغال
  ۵ –  هزینه‌ی دریافت ویزا

تحصیل دانشگاهی در کشور پرتغال

مدارک مورد نیاز:

مدارک
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

هزینه‌ی زندگی در پرتغال

هزینه‌های مربوط به مسکن و اقامت در پرتغال: هزینه‌ی اقامت در آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر ماهیانه ۴۳۳ ۲ یورو می‌باشد. هزینه‌ی اقامت در آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ماهیانه ۷۹۲ یورو است. اقامت در آپارتمان یک خوابه در حومه‌ی شهر۳۰۳یورو در ماه هزینه می‌شود. قیمت خورد خوراک در پرتغال به شرح زیر است:

 • قیمت یک شانه تخم مرغ ۱۲ تایی ۱٫۷۲ یورو
 • یک عدد شیر یک لیتری ۰٫۶۰ یورو
 • یک کیلو برنج ۰٫۸۵ یورو
 • یک کیلو سینه‌ی مرغ ۵٫۳۸ یورو
 • یک کیلو گوشت قرمز ۸٫۷۳ یورو

مقالات مرتبط:

پذیرش در مقطع دکتری از کشور پرتغال

پذیرش تحصیلی در مقاطع ارشد و دکتری کشور پرتغال

دانشگاه پرتغال(ارشد)

لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید تا با بیش از یک دهه تجربه و ارائه‌ی خدمات صادقانه بهترین و سریع‌ترین روند شما را راهنمایی کنیم.

شماره تماس: 07136491145

error: Content is protected !!