2024/07/16

دانشگاه

طبق آخرین رده‌بندی سازمان QS درباره‌ی رنکینگ دانشگاه‌های کانادا، ۲۶ دانشگاه کانادایی از جمله‌ی برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند. در لیست ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۳ دانشگاه از کانادا وجود دارد: دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا. لیست دانشگاه‌های کانادا که در وزارت علوم ایران مورد تائید هستند در این صفحه موجود است. ممکن است دانشگاه شما در این لیست نباشد که این جای نگرانی ندارد، زیرا تمامی دانشگاه‌های کانادا از نظر استانداردهای آموزشی دارای حداقل‌های لازم هستند. به علاوه، رنکینگ دانشگاه‌ها بر اساس فاکتورهای مختلفی است و ممکن است این فاکتورها رابطه‌ی مستقیمی با اولویت گذاری‌های شما نداشته باشد.

  • دانشگاه مک گیل برای دومین سال متوالی بهترین دانشگاه کانادایی شناخته شده است. این دانشگاه که در شهر مونترال _یکی از دانشجویی ترین شهرهای دنیا_ واقع شده حدود ۴۰ هزار نفر دانشجو دارد. فارغ التحصیلان مک گیل تاکنون بیشترین جایزه نوبل را کسب کرده‌اند.
  • دانشگاه تورنتو در بزرگ‌ترین شهر کانادا یعنی شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه به تنهایی ۱۶ بیلیون دلار به اقتصاد کانادا نفع می‌رساند. دانشگاه تورنتو همواره در لیست ۳۰ دانشگاه برتر دنیا بوده است.
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا بالغ بر ۶۵ هزار دانشجو دارد که در شهرهای ونکوور و کلونا در حال تحصیل می‌باشند. رده‌ی دانشگاه بریتیش کلمبیا در بین  ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست.
  • دانشگاه آلبرتا در شهر نفتی ادمونتون قرار دارد. این دانشگاه بزرگ چهارمین شرکت بزرگی است که از نظر تعداد بیشترین استخدام در استان آلبرتا را دارد. دانشگاه آلبرتا در رتبه ۹۰ در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. (رتبه بندی QS).
  • دانشگاه مونترال در شهر مونترال واقع است. این دانشگاه فاصله‌ی کمی با دانشگاه مک گیل (از نظر بعد مسافت) دارد و بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی‌ست. رنک دانشگاه مونترال در بین دانشگاه‌های دنیا زیر ۱۰۰ است.
  • دانشگاه مک مستر در انتاریو واقع شده است و شهرت زیادی در دوره های کو آپ دارد. و همچنین از این طریق کمکقابل توجهی در آماده سازی نیروی کار ماهر در کانادا داشته است. رنک جهانی این دانشگاه  ۱۴۹ است.
  • دانشگاه واترلو رتبه‌ی ۱۵۲ را در بین دانشگاه های جهان داراست.
  • دانشگاه کلگری که زادگاه اختراعات بیشماری مانند نوروچیپ است، در رتبه ۱۸۰ قرار دارد و از جمله بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در کاناداست.
  • دانشگاه وسترن که جایگاه و رتبه ۱۹۰ در دنیا را دارد در شهر لندن کانادا واقع شده است. شهر لندن کانادا در بزرگترین استان کانادا یعنی انتاریو قرار دارد.
  • دانشگاه کوئینز کانادا در رتبه دهم این لیست قرار دارد. نکته جالب این جاست که دانشگاه کوئینز کانادا در سال ۱۸۴۱ تاسیس شده است که در آن سال هنوز کشور کانادا به نوع امروزی شکل نگرفته بود. یعنی از خود کشور کانادا نیز سن بیشتری دارد. این دانشگاه در رتبه ۲۲۰ دنیا قرار دارد.

مقالات مرتبط:

رتبه بندی ۳ دانشگاه کانادایی در میان بهترین دانشگاه‌های جدید جهان

10 دانشگاهای برتر کانادا برای ایرانیان

error: Content is protected !!