2024/07/16

کالج

کالج در کانادا

دوره کالج در کانادا مربوط به دوره‌هایی است که بیشتر روی آماده سازی متقاضی برای ورود به بازار کار تمرکز دارند، بنابراین کالج‌ها از نظر تئوری تمرکز کمتری روی دروس گذاشته و بیشتر به جنبه کاربردی و عملیاتی توجه می‌کنند. دوره کالج در کانادا به متقاضیانی توصیه می‌شود که قصد ورود سریع به بازار کار را دارند و به دنبال شغل های با درآمد متوسط و کاربرد زیاد هستند. ما شرکت در کالج هایی را توصیه می‌کنیم که در بخشی از دوره اصلی دوره‌ی کاورزی را نیز گنجانده‌اند، زیرا این دوره به متقاضی این فرصت را می‌دهد تا بتواند در دوره‌ی کارورزی روابط کاری خود را گسترش داده و شانس خود را برای استخدام شدن افزایش بدهد. کالج‌ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. شرایط ادامه تحصیل در کالج‌های کانادا معمولا نسبت به دانشگاه پیچیدگی کمتری دارند و جهت ورود به کالج های کانادا پیش‌نیازهای کمتری وجود دارد. به علاوه شرایط نمره‌ی زبان جهت ورود به دوره کالج کانادا نسبت به دانشگاه‌ها ساده‌تر خواهد بود. گرفتن پذیرش جهت ادامه تحصیل کالج در کانادا یک کار تخصصی بوده و پیشنهاد می‌شود در این رابطه با مشاور خود صحبت کنید. مخصوصا اگر متقاضی قصد اخذ اقامت دائم کانادا از روش تحصیلی را داشته باشد(و دریافت مجوز تحصیل و …)بسیار مهم است که درباره‌ی انتخاب دوره مورد نظر در کالج اطلاعات کافی داشته باشید.

معنی کالج دقیقا چیست؟

واژه‌ی کالج در کانادا زیاد به کار برده می‌شود، که عمدتا باعث ایجاد ابهام است. در نتیجه باید آن را شفاف‌سازی کرد. این واژه کلمه‌ی مشترکی برای مراکز آموزشی متفاوت است از این رو قبل از این‌که بحث تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی شروع شود، بهتر است بر روی این نام بیشتر دقیق شویم. آیا همه «کالج‌ها» در کانادا بدون توجه به میزان اعتبار آموزشی آن‌ها یک پدیده‌‌اند؟

و اگر که نیستند، چند دسته کالج در کانادا داریم؟

در یک ارزیابی سرانگشتی، حداقل ۶ دسته یا گروه مختلف مرکز آموزشی یا مرتبط با نهادهای آکادمیک در کانادا با این عنوان شناسایی می‌شوند که عبارتند از:

کامیونیتی کالج‌ها
کالج یعنی مرجع رسمی اعطای مجوز
کالج، دپارتمانی از یک دانشگاه

مقالات مرتبط:

نکاتی که باید درباره‌ی کالج جورج براون بدانید!

کالج چیست و درباره ی آن ها چه می دانید؟

error: Content is protected !!