2024/06/20

شرایط جدبد و آسان استان آلبرتا برای پذیرش مهاجران جدید

 

شرایط جدبد و آسان استان آلبرتا برای پذیرش مهاجران جدید:

استان آلبرتا از چندین تغییر در برنامه مهاجرتی «مزیت آلبرتا» خبر داد:

1- دولت آلبرتا گفت این تغییرات، کار را برای کارگران و کارآفرینان متقاضی اقامت دائم آسان تر می کند.

دنیل اسمیت نخست وزیر آلبرتا گفت: «این تغییرات به آلبرتا کمک می کند تا در جذب افراد ماهر از سراسر جهان، رقابتی تر از قبل عمل کند. آلبرتا سرزمین فرصت هاست. در استان ما، می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، حقوق خوبی داشته باشید و با خانواده و دوستان خود وقت بگذرانید. نه تنها مردم سراسر جهان می خواهند به اینجا بیایند، بلکه ما نیز می خواهیم آنها به اینجا بیایند و بخشی از جامعه ما شوند و به رشد و موفقیت آلبرتا کمک کنند.»

این استان در حال ایجاد مسیر جدیدی تحت برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا (AAIP) برای کارکنان خط مقدم بخش مراقبت های بهداشتی است. حداکثر 30 درصد اکسپرس اینتری آلبرتا در سال 2023 به متخصصان مراقبت های بهداشتی ای اختصاص دارد که یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای بهداشتی در آلبرتا داشته باشند

2-روندهای مورد نظر:

در برنامه کارآفرینان مناطق روستایی Rural Entrepreneur Stream، حداکثر میزان سرمایه گذاری به 100 هزار دلار کاهش یافته و به گفته دولت آلبرتا، این امر درها را به روی کارآفرینان واجد شرایط بیشتری باز می کند.

این تغییر در برنامه کارآفرینان مناطق روستایی به این معنی است که افراد ماهر برای ورود به آلبرتا دیگر نیازی به داشتن نامه حمایتی (توافقنامه) ندارند.

آدام لگ، رئیس شورای تجارت آلبرتا گفت: «تغییرات اعلام شده توسط این استان به رونق کسب و کار در آلبرتا کمک می کند. این تغییرات با هدف پر کردن شکاف های مهارتی مورد نیاز، افزایش سرزندگی در جوامع روستایی و ایجاد فرصت های اقتصادی بیشتر برای پناهندگان انجام می شود و ما آن را تحسین می کنیم.»

بر اساس گزارش ها، در حال حاضر حدود 100 هزار فرصت شغلی در سراسر این استان وجود دارد. پیش بینی می شود که این استان  تا سال 2025 آلبرتا با کمبود 331 هزار نیروی کار مواجه شود.

خلاصه اینکه:

این استان اخیرا اعلام کرده که در طول سه سال آینده تعداد مهاجران اقتصادی بیشتری را پذیرش خواهد کرد. شهرهای کلرشلم Claresholm، تیبر Taber و کول دیل Coaldale در جنوب آلبرتا در برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا  AAIP حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!