۱۴۰۰/۰۶/۲۷

اداره‌ی مهاجرت کانادا: برخی خدمات حضوری ارائه می‌شوند

اداره‌ی مهاجرت کانادا: برخی خدمات حضوری ارائه می‌شوند

خبرها حاکی از اینند که آن دسته از خدمات اداره‌ی مهاجرت که به صورت مجازی در دسترس نیستند از ۲۱ سپتامبر به صورت حضوری قابل ارائه خواهند بود. اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا هم اکنون در حال سنجش پروتکل‌ها و راهکارهای جدید برای ارائه‌ی خدمات حضوری در همه گیری کروناست. این دسته از خدمات که از فردا قابل ارائه به صورت حضوری هستند عبارتند از:

 

  • شهروندی:

Vancouver Expo مراکز برگزاری آزمون مجدد دانش شهروندی و مصاحبه‌ها را برای تعداد معینی از متقاضیان افتتاح می‌کند. تاریخ برگزاری آزمون متعاقبا از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد.

 

  • اقامت دائم:

اداره‌ی مهاجرت کانادا دفاتر ارائه دهنده‌ی خدمات مرتبط با اقامت دائم را در اتوبیک، انتاریو، کبک و مونترال بازگشایی خواهد کرد. افرادی که می‌بایست کارت اقامت دائم خود را دریافت نکند و یا در مصاحبه‌ی اقامت دائم شرکت کنند از طریق ایمیل تاریخ را خواهند فهمید.

 

  • پناهندگی:

خدمات مرتبط با پناهندگی به صورت محدود در دفاتر اداره‌ی مهاجرت در کلگری، ادمونتن، همیلتن و آبشارهای نیاگارا انجام خواهد شد. اداره‌ی مهاجرت کانادا تاریخ برگزاری آزمون و مصاحبه از طریق بخش آنلاین Canada Post به اطلاع متقاضیان خواهد رسید تا آن‌ها مدارک و بیومتریک خود را ارائه کنند. اداره‌ی مهاجرت همچنین اعلام کرده که اگر این پایلوت آزمایشی به خوبی جواب دهد دفاتر خود را در ونکوور، مونترال و اتوبیکوک به روی پناهجویان باز خواهد کرد.

اداره‌ی مهاجرت تاریخ جمع آوری بیومتریک را هم اعلام خواهد کرد. همچنین از طرف Service Canada با متقاضیان اقامت دائم در کانادا که منتظر ارائه‌ی بیومتریک خود هستند طی چند ماه پیش رو برای اعلام تاریخ دقیق تماس گرفته می‌شود. افرادی که در منطقه‌ای نظیر تورنتوی بزرگ زندگی می‌کنند که در آن تعداد بیشتری افراد منتظر ارائه‌ی بیومتریک خود هستند ممکن است قدری بیشتر منتظر بمانند.

 

تدابیر ویژه‌ی امنیتی در دفاتر اداره مهاجرت کانادا

اداره‌ی مهاجرت کانادا برای حفاظت از جان و سلامتی کارکنان و متقاضیان تدابیر زیر را به کار می‌بندد:

 

  • از متقاضیان خواسته می‌شود که قبل از حضور به هم رساندن در تاریخ مقرر پرسشنامه‌ی خوداظهاری پر کنند.
  • پرسش‌ها بار دیگر هنگام حضور فیزیکی متقاضی در دفتر از او پرسیده می‌شود تا امکان یا عدم امکان ورود او مشخص شود.
  • همه باید ماسک بزنند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از علایمی که تردد افراد را هدایت می‌کند پیروی کنند.
  • اگر متقاضی بیمار به نظر برسد تاریخ مصاحبه و انجام دادن کارهایش به زمانی دیگر موکول می‌شود.

گفتنی است از تاریخ ۱۸ مارس اداره‌ی مهاجرت کانادا در واکنش به همه گیری کرونا خدمات خود را تعطیل کرد. طی چند ماه اخیر خدمات مهاجرتی هر جا که ممکن بوده به صورت مجازی ارائه شده و اما خدمات به طور کلی کاهش قابل ملاحظه‌ای داشتند. آژانس سلامت عمومی کانادا و مقامات مسئول سلامت منطقه‌ای رهنمودها و توصیه‌هایی را برای ارائه‌ی خدمات طی همه گیری کرونا ارائه می‌کنند. اداره‌ی مهاجرت بر دفاتری که خدمات حضوری ارائه می‌کنند نظارت دارد تا برنامه‌ی خود را برای بازگشایی بیشتر و ارائه خدمات بیشتر به صورت حضوری در آینده مشخص کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!