2024/02/28

تولد نوزاد در کانادا و اخذ پاسپورت کانادا:

از سال ۱۹۴۷ تا حال حاضر، تمام کسانیکه در کانادا به دنیا می آیند بدون توجه به ویزای پدر و مادرشان اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.(بجز دیپلمات ها و خانواده شان) .

به همین  دلیل بسیاری از خانواده ها با ویزای توریستی وارد کانادا شده و فرزند خود را به دنیا می آورند تا پس از آن بتوانند از طریق این فرزند سیتی زن، برای خود اقامت دائم بگیرند.

همچنین طبق موافیت نامه امضاء شده توسط سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۱، کانادا موظف است جهت کاهش افراد بدون هویت ملی، تمامی کسانیکه در کانادا به دنیا می آیند را کانادایی محسوب کند.

 

سؤال و جواب هایی در رابطه با تولد نوزاد در خاک کانادا

 1. آیا نوزادی که در کانادا متولد می شود تابعیت کانادایی می گیرد؟

بر طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود فارغ از تابعیت مادر و پدر، و نیز ماهیت اقامتی آن‌ها در کانادا (چه به صورت قانونی و غیر قانونی) شهروند کانادا محسوب می گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون نیاز به زندگی در کانادا، بهره مند می گردد.

 1. شرایط اخذ پاسپورت برای نوزادی که در کانادا متولدشده، چیست؟

پس از تولد نوزاد در کانادا، شرکت ما با استفاده از وکیل‌های مجرب خود در سریع‌ترین زمان پاسپورت کانادایی نوزاد را اخذ می نماید. درصورتی‌که نوزاد دارای اقوام نزدیک در کانادا نباشد، حتماً برای اخذ پاسپورت کانادایی نوزاد باید از وکیل مورد تائید استان استفاده شود. حتی اگر نوزاد در کانادا اقوام نزدیک داشته باشد، استفاده از وکیل فرآیند اخذ پاسپورت نوزاد را تسهیل می کند.

 1. آیا می توان برای فردی که باردار است جهت تولد فرزندش در کانادا ویزا گرفت؟

بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا (CIC)، باردار بودن فرد به تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نمی شود. اما باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم‌گیری افسر ویزا تأثیر می گذارد. شرکت ما با تجربه ای که در این راستا اخذ نموده است، پرونده شمارا به بهترین نحو ممکن (که نگرانی‌های افسر ویزا را کامل برطرف کند) آماده کرده و ویزای ورود را برای شما اخذ می نماید.

 1. مزایای تولد نوزاد در کانادا چیست؟

برای نوزاد: تولد در خاک کانادا و اخذ شهروندی کانادایی در بدو تولد برای نوزاد یکی از بهترین مزایایی است که در آینده نوزاد تأثیرات بسیاری خواهد گذاشت.

 • با اخذ شهروندی کانادا از بدو تولد، فرزند این گزینه را خواهد داشت تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی، و …. استفاده کند.
 • با داشتن پاسپورت کانادا، فرزند شما می تواند به بسیاری از کشور های جهان به راحتی و بدون ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها ازجمله انگلستان و آمریکا، کار و تحصیل کند.
 • فرزند شما می تواند از بهترین خدمات پزشکی کانادا به صورت رایگان بهره‌مند شود.
 • فرزند شما می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود (هزینه تحصیل دانشگاه را نیز می تواند با وام از استان پوشش دهد)
 • برای حفظ شهروندی، فرزند شما هیچ‌گونه نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا نخواهد داشت و مادام‌العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد کرد.

برای والدین:

 • با داشتن فرزندی که شهروند کانادا است والدین به راحتی ویزای بلندمدت کانادا را اخذ خواهند کرد.
 • هنگامی که فرزند شما به سن ۱۸ سالگی رسید، وی می تواند برای والدین خود را از طریق اسپانسرشیپ اقامت دائم کانادا را اخذ کند.
 • تا قبل از ۱۸ سالگی فرزند والدین می توانند از امتیاز داشتن فرزند در کانادا برای انواع برنامه‌های مهاجرتی استفاده کرده و به راحتی اقامت خود را کسب کنند.
 1. آیا شخص بارداری که شهروند کانادا نیست و با ویزای توریستی وارد کانادا می شود می تواند از بیمه برای تولد فرزندش استفاده کند؟

درصورتی‌که هنوز فرد باردار نباشد، می تواند خود را بیمه نماید که در آینده هزینه‌های معاینات و آزمایش‌های پزشکی و تولد فرزند را پوشش دهد. اما اگر فرد در دوران بارداری باشد، می تواند خود را بیمه نماید که این بیمه تنها هزینه‌های شرایط ویژه‌ای که به علت بارداری ممکن است رخ دهد را تا هفته سی و یکم بارداری پوشش می دهد. مابقی هزینه‌های درمانی را فرد باید خود پرداخت نماید. شرکت ما می تواند بهترین گزینه را برای والدینی که قصد تولد فرزند خود در کانادا را دارند، پیشنهاد کند که با کمترین هزینه و به بهترین نحو فرزند در کانادا متولد شود.

 1. هزینه‌های کلی جهت تولد نوزاد در کانادا به چه صورت است؟

این هزینه ها بسیار متغیر بوده و به شرایط فرد باردار بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه‌های حدودی می توانید با ما تماس بگیرد تا متخصصین ما شرایط شما را ارزیابی کنند.

 1. شرکت ما در جهت تولد نوزاد در کانادا چگونه کمک کند؟

شرکت ما تمام مراحل، از اخذ ویزا تا تولد نوزاد و دریافت پاسپورت کانادا برای فرزند و بازگشت به ایران، شما را یاری می کند. ما با کادری مجرب در ایران و کانادا، و تجربه چندین ساله در این عرصه، بهترین گزینه را برای تولد فرزند شما در کانادا را ایجاد خواهد کرد. برای اطلاع از جزئیات همراهی شرکت با شما، با همکاران ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

 1. شرایط کلی اخذ ویزا کانادا برای فرد باردار چگونه است؟

اخذ هر نوع ویزا کانادا شامل ارائه مدارک و فرم‌هایی مربوطه، و برطرف کردن هرگونه نگرانی ممکن افسر ویزا می باشد. در رابطه با افراد باردار، این مقوله تا حدی پیچیده‌تر می گردد. اما همان‌طور که قبلاً هم گفته شد، باردار بودن به‌هیچ‌عنوان به تنهایی دلیل رد شدن درخواست ویزا نمی‌تواند باشد. ما در ما به شما کمک می کنیم تا پیچیدگی‌هایی که به‌واسطه باردار بودن ممکن است در پرونده شما ایجاد شود را برطرف کنیم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما ویزای کانادا را اخذ کنیم.

 1. آیا نوزاد از بدو تولد در خاک کانادا می تواند پاسپورت کانادایی بگیرد؟

نوزادی که در خاک کانادا به دنیا آمده باشد شهروند کانادا محسوب می گردد. اما برای درخواست پاسپورت به اسناد و مدارکی نیاز است که باید آماده شوند و به همراه فرم‌های ویژه به اداره گذرنامه کانادا تحویل داده شوند. شرکت ما برای تسهیل این فرآیند و سرعت بخشیدن به آن با کمک وکلا خود در کانادا می تواند به شما کمک کند.

 1. آیا نوزادی که در کانادا از مادر و پدر ایرانی متولد می شود، شهروند ایران محسوب می گردد؟

بر طرق قانون شهروندی ایران، نوزادی که از مادر و پدری ایرانی متولد می شوند، تابعیت ایرانی خواهد داشت و از همان بدو تولد می تواند برای اخذ شناسنامه و سایر مدارک ایرانی خود اقدام کند.

 

 

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :۰۰۱۴۱۶۸۸۰۱۴۰۶

error: Content is protected !!