2022/12/08

مهاجرت کارآفرین برتیش کلمبیا(ونکوور)

استان بریتیش کلمبیا به دارا بودن سطح بالای زندگی (با داشتن شهر ونکوور ، یکی از شهر های مهم جهان از لحاظ کاری و زندگی) معروف بوده که با امکانات اقتصادی و رفاهی بسیار مطلوب، به مهاجرین جدید خدمات می دهد. سطح زندگی در ویکتوریا و مناطق داخلی مثل کلونا نیز به همین صورت است. به دلیل هزینه بالای مسکن، هزینه های زندگی در این استان گران بوده اما متوسط درآمد سالیانه نیز به تناسب در سطح بسیار خوبی قرار دارد که در حدود 32000 دلار است. کمترین مقدار دستمزد در این استان 8 دلار در ساعت است که این میزان برابر با میانگین دستمزد در سایر استان های کل کانادا می باشد. نرخ مالیات بر درآمد در این استان دومین نرخ پایین در کانادا است. میانگین عمر در این استان 80 سال می باشد.مهاجرت کارآفرین برتیش کلمبیا

 

استان بریتیش کلمبیا با موقعیت استراتژیک، هزینه های مالیاتی پایین، هزینه های عملیاتی رقابتی و یک نیروی کار چندفرهنگی بسیار تحصیلکرده، ماهر و موثر، یکی از پویاترین موقعیت های مکانی کانادا برای راه اندازی کسب و کار است که فرصت های تجاری منحصر به فردی را برای کارآفرینان فراهم می آورد.

مهاجرت نقش مهمی در شکل گیری این استان در گذشته و در اقتصاد آن در حال حاضر دارد. این استان جهت کمک به جذب مهاجر در برنامه منتخب استانی شرکت دارد که به روند جذب مهاجر و صدور ویزا سرعت می بخشد.
مهم ترین شهر این استان، ونکوور است که سطح زندگی در آن جزء بالاترین ها در جهان است.

برنامه استانی بريتيش كلمبيا (BC PNP) درخواست اقامت دائم کانادا را برای افراد دارای تجربه تجاری و همراهان آنها تسريع میکند. اخذ ويزای کانادا از طريق برنامه کارآفرینی بريتيش كلمبيا در مقايسه با ساير روش های مهاجرت به کانادا سريعتر است. اگرچه مهاجرت به کانادا به روش كارآفرينی استان بريتيش كلمبيا يكی از سريعترين برنامه هاي مهاجرت به كانادا میباشد اما ويزای صادر شده سالیانه در برنامه كارآفرينی BC محدود است و اداره مهاجرت استان پرونده متقاضیانی را قبول ميكند كه بيشترين پتانسيل برای ايجاد يك كسب و كار موفق و كمك اقتصادی به اين استان را دارند.

مهاجرت کارآفرین برتیش کلمبیا(ونکوور)

 

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا به متقاضیان واجد شرایط این امکان را می دهد که با دریافت دعوتنامه استانی نامزد دریافت اقامت دائم شوند.
برنامه کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا
برنامه جدید استان بریتیش کلمبیا جهت سرمایه گذاری، پس از یک توقف چند ماهه مجددا از ماه جولای 2015 اقدام به پذیرش پرونده می نماید. شرایط این برنامه که نسبت به برنامه قبلی تغییراتی داشته به شرح زیر می باشد.

شرایط  متقاضی
این برنامه مناسب افرادیست با سوابق مدیریتی و تمایل به ایجاد کار و مدیریت فعال دربریتیش کلمبیا . طبق قوانین جدید مورخ 2 جولای 2015، افرادی که علاقمند به فعالیت در این راستا می باشند باید از طریق BC PNP  اقدام نمایند.
اگر قصد کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا را دارید باید شرایط زیر را برآورده سازید:
شرایط کلی
•    مدیریت روزانه یک کسب و کا ر فعال در استان بریتیش کلمبیا
•    زندگی و اقامت در استان بریتیش کلمبیا
نداشتن منع ورود به کانادا
شرایط فردی
•    داشتن حداقل دارایی 600 هزار دلار کانادا که توسط مراجع مرتبط در کانادا ارزیابی شده باشد
•    دارا بودن سابقه کار و تجربه مدیریت
شرایط کسب و کار
•    خرید یک کسب و کار فعال یا ایجاد کسب و کار
شرایط سرمایه گذاری
•    سرمایه گذاری به مبلغ 200 هزار دلار کانادا (400 هزار دلارکانادا در صورت داشتن همکار کسب و کار)
شرایط استخدام
•    استخدام حداقل یک نفر شهروند یا مقیم کانادا

در این روش جدول امتیازبندی وجود دارد که متقاضی طبق این جدول امتیاز کسب می کند و اولویت مصاحبه با کسانی است که امتیاز برتر را دارند .

در حال حاظز از 200 امتیاز ، آخرین انتخاب استان به عنوان امتیاز برتر امتیاز 130 بوده که در حال بررسی می باشد ، در این روش کسب امتیاز برتر باعث کوتاه شدن زمان انتظار مصاحبه می گردد .

مهاجرت کارآفرینی پرنس ادوارد

مهاجرت کارآفرینی ساسکاچوان

مهاجرت کارآفرینی مانیتوبا

مهاجرت کارآفرینان استانی(PNP)

به تازگی هشت جامعه یا community جدید به فهرست جوامع واجد شرایط پایلوت منطقه‌ای مهاجرت کارآفرینان یا Entrepreneur Immigration (EI) Regional Pilot در استان بریتیش کلمبیا افزوده شده است. این پایلوت مهاجرتی مختص افرادی است که مایل به راه اندازی کسب و کار در جوامع کوچک‌تر بریتیش کلمبیا هستند.

گفتنی است از ماه مارس، جوامعی که که جمعیتی کمتر از 75000 دارند و نیز از مراکز شهری 30 کیلومتر فاصله دارند در این پایلوت شرکت می‌کنند. جوامعی که به تازگی افزوده شده‌اند عبارتند از:

  • Akisqnuk First Nation
  • Canal Flats
  • Invermere
  • Parksville
  • Peachland
  • Radium Hot Springs
  • Regional District of East Kootenay (Area F, Area G)
  • Shuswap Indian Band

جوامع شرکت کننده باید ثابت کنند که می‌توانند برای کارآفرینان شبکه‌ای از بنگاه‌های کسب و کار و اسکان و اقامت را فراهم کنند. نمایندگان این جوامع باید بتوانند در دوره‌های آموزشی مهاجرت و مختص این پایلوت شرکت کننده تا بتوانند راهنمای متقاضیان علاقه مند که برای بازدید می‌آیند باشند.

error: Content is protected !!